Kripto Para Yorumları

VeChain Coin (VET) Nedir? Vet Coin Nasıl Alınır?

VeChain, bir merkezi olmayan uygulamalar platformudur. VeChain’in kuruluş amacı başlıca veri güvenliğidir. Bunu takiben verilerin aktarılması, saklanması, veri toplama, veri yönetimi konularda hizmet vermektedir ve bu alanda başarılıdır. VeChain Coin (VET) ise VeChain platformunun kendine ait tokenidir. VeChain Coin (VET) yarı merkezli bir kripto para birimi olarak kabul edilir. VeChain platformu, Singapur’daki bir vakıf tarafından yönetilmektedir ve vakıf yönetiminde olduğundan dolayı kar amacı bulunmamaktadır. VeChain Coin (VET) 9 Ağustos 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

VeChain Coin (VET) Mining

VeChain Coin (VET)’e ilgisi olan birçok yatırımcı VeChain Coin (VET) mining yapılabilir mi sorusunu soruyor. Bu sorunun cevabı, hayır VeChain Coin (VET) mining yapılarak kazanılamamaktadır. VeChain Coin için Proof of Work protokolü kalıcı olarak reddedilmiştir ve bunun yerine Proof of Stake protokolü uygulanmaktadır. Yatırımcılar VeChain platformunun tanımladığı (Doğrudan bu platformu da kullanabilirler.) cüzdanlarda VeChain Coin’lerini kilitli stake cüzdanlarında tutarak stake yöntemiyle VeChain Coin kazanabilirler. VeChain Coin’in piyasaya sürülme yöntemi stake iledir.

VeChain Coin (VET) maksimum arzı 86 milyar adet olarak belirlenmiştir ve bunun tamamı üretilmiştir. Ancak bu 86 milyar VET’in 64 milyar adeti dolaşımdadır.

VeChain Coin (VET) Nasıl Alınır?

VeChain Coin (VET) yatırımı yapmak gayet hızlı bir işlemdir. VeChain Coin (VET) dünyada sayılı olan en büyük borsaların çoğunda listelenmektedir. Listelenen borsalara dünyanın en büyük borsası olan Binance’ta dahil. Eğer VeChain Coin yatırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit VeChain Coin (VET) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun. (VeChain Coin Binance’ta listelenmektedir.)
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “VET” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza VET işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında VET almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız VET miktarını veya ne kadar değerinde VET alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturarak VET alabilirsiniz.

VeChain Coin (VET) Binance da dahil olmak üzere birçok borsada kaldıraçlı işlemlere açıktır. Kaldıraç kullanarak daha fazla kar elde edebilirsiniz. Binance borsasında Marjin işlemlerde VET ile 5 kadar kaldıraçlı işlem açabilirsiniz. Ayrıca, Binance Vadeli İşlemler Borsasında VET ile 50 kata kadar kaldıraçlı LONG veya SHORT pozisyonlar açabilirsiniz. Kaldıraçlı işlemler yaparken çok dikkatli olmanız ve likiditelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Not: VeChain Coin ve benzeri tüm kripto para yatırımlarınız için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Osman Haziran 8, 2021 at 5:23 am

    Benim kişisel görüşüme göre Vechain’in arkasındaki teknoloji öyle çok büyük patlama yapacak veya her yerde kullanılacak seviyede değil. Birazcık zaman alan bir yükselişi olacaktır mutlaka.
    VET’in değerlenmesi geliştiricilerin verdiği arz sözüne bağlı. İnsanların bu coine ilgisi yüksek, o yüzden toplam rakama giderek yaklaşılıyor, her satın alma demek daha fazla değer kazanması demek. Orta ve kısa vadede pek bir şey beklemiyorum ama uzun vadede, özellikle millet aldıkça değeri artacak ve kazandıracak diye düşünüyorum. Grafikleri takip etmek lazım tabi, YTD.

  • Leave a Reply