Browsing Tag

ada coin nasıl alınır

Kripto Para Yorumları

Cardano Coin (ADA) Nedir? Ada Coin Nasıl Alınır?

Cardano Coin (ADA), dünyanın üçüncü nesil halka açık blok zinciri ve Dapp geliştirme platformudur. Cardano Coin platformunun peer-reviewed adı verilen araştırma stratejisini sistemine dahil eden ilk blok zinciridir. İki korumalı giriş sistemi sayesinde güvenli blok zinciri protokolü olarak uluslararası çevrelerce ilgi çekmeyi başaran Cardano Coin (ADA) nedir ve nasıl alınır?

Güvenliği ön planda tutan ve küresel ölçeklendirilebilir gereksinimleri sağlayan Cardano (ADA), protokol teme araştırmalarına dayanan bir coin para birimidir. Cardano Coin (ADA), bilim adamı, mühendis ve düşünce liderlerinin ortak iştiraki olarak ortaya çıkmıştır.  Ouroboros Proof of Stake adı verilen mutabakat protokole sahiptir. Bu protokol Haskell programlama dili ile geliştirilmiş ve blok zincirleri arasında fark yaratmayı hedeflemiştir.

Para birimleri 1. Nesil (Bitcoin, Ethereum), 2. Nesil ve 3. Nesil olmak üzere üç farklı gelişim evresinde ele alınır. Son nesil kripto para birimleri, Bitcoin ve Ethereum gibi para birimlerinin zayıf yönlerini görme ve bu yönde kendilerini geliştirme gibi birtakım şanslar sağlamıştı. Cardano Coin (ADA) de 3. Nesil para birimlerinden biri olarak güvenliği, sürdürebilirliği ve daha kullanışlı hale getirmek için verimliliği arttıran ilham alıcı yenilikler sundu.  Cardano Coin bugün bilinmesi gereken en iyi 28 para birimi arasında yer almaktadır. Ayrıca Bitcoin’deki çalkantılar neticesinde 2021 yılında patlaması beklenen 5 para birimi arasında yer alır.

ADA Coin 2017 yılında daha önce Ethereum projesinde yer alan Jeremy Wood ve Charles Hoskinson ile piyasaya çıkartılmıştı. Programlama dili ve makine tasarımındaki yenilikler nedeniyle dikkatleri hızlı bir şekilde üzerine çekti. Elbette Ethereum projesinde yer almaları bu alanda yenilikçi bir bakış sunmalarına imkân sağladı. Tasarımına akademik araştırmaları da dahil etti ve dünya genelindeki üniversite profesörleriyle ortak çalışmalar yürütmeye devam etmekte. Para biriminin fonlarını yükseltebilmek adına ve ADA ekosistemi geliştirebilmek için sunulan ICO sayesinde 62 milyon dolar kazanç elde etti.

Cardano Coin’in karşılaştığı yaygın sorunlar arasında ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik, sürdürülebilirlik ve blockhaindir. Geliştirdiği mühendislik uygulamaları ile küçük çaplı para birimlerinin karşılaştığı sorunları gidermeye çalışmakta. Saniyede on işlem hızının iyileştirilebilmesi için Hoskinson tarafından Hydra denen zincir dışı işleme mekanizması kuruldu. Teknolojik gelişmeler kullanıma gedildiğinde saniyede bir milyondan fazla işlem kapasitesine ulaşılabilir.

Piyasada, her biri kendine özgü özellikleri, faydaları ve ekosistemi ile bilinen onlarca kripto para birimi vardır. Cardano, ağlar arasında birlikte çalışabilirliğe izin vermek için piyasaya standartlar getirmeye çalışır. Birlikte çalışabilirliğin beraberinde gelen risk ise güvenlik kaygılarıdır. ADA coin bu konuda en ciddi çalışmaları yapan para birimlerinden biridir.

Kripto para alım satım programlarında kullanabileceğiniz en kapsamlı platformlardan biri Binancedir. Kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen ve en yüksek puana sahip olan coin platformu olan Binance, tüm kripto paralar üzerinde işlem yapabilmenizi sağlayan geniş bir sermaye pazarına sahiptir. Öte yandan kullanıcıların en büyük şikayetlerinden birini oluşturan kritik zamanlarda işlem yapamama gibi durumlara maruz kalmazsınız. Küresel çapta bağımsız bir platform olan Binance, bu alanda hizmet veren en eski platformlardan biri olma özelliğine de sahiptir. Binance ile kripto para satın almak ve işlem yapmaya başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.