Browsing Tag

binance para yatırma sorunu

Kripto Para Yorumları

Binance Para Çekme Binance Para Yatırma

Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki, ülkemiz en başta olmak üzere Binance üzerinde alım – satım işlemlerini gerçekleştiren birçok kişi yer alıyor. Siz de Binance borsasına geçerek kısa süre içerisinde alım – satım işlemlerinize başlayabilirsiniz. Binance borsası üzerinde alım – satım işlemleri sonucunda elde ettiğiniz karları nasıl çekersiniz? Binance nasıl para çekilir?

Binance Para Çekme

Binance üzerinde dünya üzerinde bulunan birçok kripto para alım – satıma açık bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Binance borsasında para yatırmak kadar para çekme işlemi de oldukça basittir. Binance nasıl para çekilir sorusunun adımlarını aşağıda detaylı bir şekilde ele aldık…

 • Öncelikle Binance borsasının resmî web sitesinden hesap bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Url kısmını kontrol etmeniz önemlidir. Son zamanlarda Binance’in birçok sahte sitesi piyasada mevcuttur.
 • Hesap bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Cüzdan” kısmına tıklayın. Ardından sağ tarafta yer alan “Geri Çek” seçeneğini seçin.
 • Çekmek istediğiniz paranın kısaltmasını veya tam olarak ismini yazın. Liste içerisinde bulunan kripto paraları da dilerseniz seçebilirsiniz.
 • Örneğin Bitcoin çekmek istiyorsanız öncelikle adresinizi onaylamanız gerekmektedir. Adresinizi onayladıktan sonra gönderilecek/çekilecek Bitcoin hesabını kopyalayın ve çekim yapmak istediğiniz tutarı belirtilen alana girin.
 • Transfer edeceğiniz cüzdanın mutlaka göndereceğiniz birimle aynı cinste olmasına dikkat edin. Farklı cüzdanlara çekim yapmak paranızın ne yazık ki yok olmasına sebep olur.
 • Para birimleri için de çekme işlemleri aynı şekilde işlemektedir. Çekim işlemi sırasında banka hesabınızı veya çekilecek mecrada bulunan hesabınızı belirtmeniz yeterli olacaktır.
 • Binance, birçok platforma para gönderme işlemini desteklemektedir. Ayrıntılar sayfasından daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Binance Nasıl Para Yatırılır?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, her geçen gün katılımcı sayısını ve kripto para ağını arttırıyor. Birçok kolaylığı ve yeniliği kullanıcılarına sunan Binance, anlık para yatırma ve çekme olanağı sayesinde de oldukça tercih ediliyor. Peki Binance nasıl para yatırılır?

Binance borsası üzerinde listelenen yüzlerce kripto parayı alabilir ve satabilirsiniz. Dilerseniz kripto paralarınızı bekletebilirsiniz. Binance nasıl para yatırılır sorusu söz konusu olduğunda karşımıza 2 adet olanak çıkmaktadır. Bunlardan ilki Binance hesabınıza direkt olarak kripto para yatırmaktır. Para yatırmaya göre biraz daha zor olan bu işlemi tüm detaylarıyla tarafınıza aktarmaya çalıştık.

Kripto Yatırma

Binance kripto para yatırma işlemi için aşağıda yer alan yönergeleri takip ederek kısa süre içerisinde hesabınıza kripto para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Öncelikle kullanıcı adınız ve şifrenizle Binance hesabınızda oturum açmanız gerekmektedir. Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra sağ alt kısımda yer alan cüzdan kısmına girmeniz gerekir.
 2. Cüzdan kısmına geldikten sonra Fiat ve Spot seçeneklerinizi seçin.
 3. Ardından “Para Yatır” seçeneğini seçin ve şifreleme sekmesini açın. Yatırmak istediğiniz kripto para türünü seçtikten sonra gönderme işlemini yapabilirsiniz. Eğer birden fazla ağ bulunuyorsa, paranızın kaybolmaması için yatırmak istediğiniz para türünü seçmeniz gerekmektedir.

Para Yatırma

Binance cüzdanınıza para yatırma işlemini gerçekleştirmek için aşağıda yer alan yönergeleri takip edebilirsiniz.

 1. Binance hesabınıza giriş yapın ve sağ üst kısmında yer alan “Fonlar” kısmından “Para Yatırma/Çekme” seçeneği seçin.
 2. Binance, birçok döviz türünü desteklemektedir. En çok kullanılan para birimi olan USD ve ülkemizin birimi ola TRY bazında kolay bir şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Yüklemek istediğiniz para miktarını belirtilen alana girin ve ardından işlem yapmak için onayla seçeneğini seçin.
 4. Onaylama kısmından sonra telefonunuza bir mesaj gelecektir. Bu mesajı belirtilen alana girin.
 5. Binance, birçok para yatırma seçeneğini sunmaktadır. Kullanıcıların en çok tercih ettiği Papara ve banka/kredi kartı ile havale yöntemidir.
 6. Hesaplarınız içerisinde yeterli meblağ olduğu taktirde Binance para yatırma işleminiz kısa süre içerisinde gerçekleşecektir.