Browsing Tag

cake coin nereden alınır

Kripto Para Yorumları

PancakeSwap Coin (CAKE) Nedir? Cake Coin Nereden Alınır?

Merkezi olmayan açık kaynaklı kripto para birimlerinden biri olan PancakeSwap, aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in 350 bin dolar yatırım yaptığı projedir. 24 eylül 2020 yılında piyasaya sürülen PancakeSwap Coin (CAKE), Binance Smart Chain likit sağlayıcısıdır ve aynı zamanda GAS üreterek BSC ekosistemine katkı sağlıyor. PancakeSwam hakkında daha fazla şey öğrenmek için PancakeSwam Coin (CAKE) nedir ve nasıl alınır isimli makalemizi sonuna kadar okuyun.

BEP20 token swapları için AMM (varlıkları sınıflandırmak için kullanılan otomatik piyasa yapıcılarının kısatması) modelini kullanan merkezi olmayan borsalara ek olarak. PancakeSwap, onu diğer rakiplere kıyasla benzersiz kılan Oyunlaştırma programını da sunar. Cake token, her blok başına 25 CAKE oluştutut. Günde toplam üretilen blok sayısı 3000’dir ve buna karşılık 750000 CAKE üretilir.

Üretilen miktarın %60’ı çiftçilere dağıtılır, kalan %40 kasaya gider. Günlük CAKE’lerin sayısı oldukça fazla olmasına rağmen, PancakeSwap’in bozuk para yakma mekanizması vardır, bu nedenle enflasyon oranı yüksek olmayacaktır. Bu da yüksek arzdan ötürü fiyatların düşme olasılığını ortadan kaldırır.

PancakeSwap, BEP20 varlıklarını birbirinizle takas edebilmeniz için BSC’de bir AMM modeli kullanır. Likidite, Likidite Sağlayıcıları (“LP’ler”) tarafından CAKE almak için çiftliğe getirilebilecek FLIP jetonları ile takas edilecektir. PancakeSwap’te işlem ücreti% 0,2’dir. Bu ücret LP’ler için% 0,17 ve PancakeSwap Hazinesi için% 0,03 olarak tahsis edilir. Pancake’in CAKE çıkarmayı sağlayan tokenları göndermenize izin veren 27 likidite havuzu bulunur. Ücretlendirme, havuzların cinsine göre değişir.

CAKE Coin fiyatları artarsa, bu getiri de artacaktır ancak fiyat düşerse hem geliriniz azalır hemde kasaya, yani kafeye ekleyeceğiniz birim de artacaktır. Peki likidite ekle bölümü nedir?

Staking Pools adı verilen havuzlarda platformun coinlerinin bir kısmı sahiplerine dağıtılır. Bu havuzlar, çekirdek ve topluluk olarak ikiye ayrılmıştır. Çekirdek, proje ekibi tarafından seçilirken, topluluk fikir birliği mekanizması neticesinde alınan oylardan sonra yapılır. Diğer PancakeSwam Coin özellikleri şunlardır:

Piyango: 10 CAKE karşılığı kullanıcıların satın alabildiği piyangolar alış sınırı bulunmuyor. Piyango bileti alırken rastgele 4 numara alınır ve bilerler siparişteki sonuçlara eşleşirse ödül verir.

Analitik: Analitik, PancakeSwap’teki çiftlerin likidite, hacim ve fiyat ölçümlerini görüntülemeyi mümkün kılar.

Oylama: Fikir birliği mekanizmasında biraz önce bahsedildiği gibi çekirdek ve topluluk oy verebilir.

IFO: ICO, yani ilk kripto para teklifine benzer şekilde çalışan ilk çiftlik teklifinin adıdır. CAKE, BNB LP belirteci ile proje için kaynak yaratır. LP tokenlerinin değişiminden sonra, BNB projeye tahsis edilecek ve CAKE yakılacaktır.

Akıllı sözleşmelere dayanan PancakeSwap, merkezi olmayan uygulamalardan ötürü çeşitli güvenlik zafiyetlerine sebep olabilir. Ancak çiftliğiniz her zaman konrtol altında tutulur. Peki çiftlik sahibi olmak, yani PancakeSwam Coin (CAKE) nasıl alınır? Binance’in desteğini alan CAKE, sadece Binance borsalarında satın alınabilir.

Tüm dünyadan milyonlarca insanın aktif olarak kullandığı Binance, tamamen güvenli ve kurumsaldır. Siz de kripto para satın almaya başlamak ve işlem yapmak için buraya tıklayarak platforma kolayca üye olabilirsiniz.