Browsing Tag

cardano coin yükselir mi

Kripto Para Yorumları

Cardano Coin (ADA) Yorum ve Analiz

Cardano Coin (ADA) 2021 yılında patlama yaşayacak mı? Kripto paranın sıkı takipçileri ve piyasa analistleri, Cardano Coin (ADA) için çeşitli dayanaklar sunarak patlama yaşayacağını iddia etmekte. Elbette tüm bu yorumların haklı yanları ve yatırımcıları heveslendirecek bazı gelişmeleri mevcut. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için Cardano Coin (ADA) yorum ve analiz konularına yakından bakmanızı tavsiye ederiz.

Kâr amacı gütmeyen bir platformdur olan Cardano Coin, adını “Yıldızların Efendisi” lakaplı Rönesans astroloğu Gerolomo Cardano’dan alır. Ethereum’dan daha ölçeklenebilir, Bitcoin’den daha hızlı olmak için tasarlanmış olan coin, her ikisinin de bazı özelliklerine ve özgün yeniliklerine sahip.

2021 yılının parlayan yıldız olması beklenen Cardano Coin (ADA), şubat ayının ilk günlerinde 24 saat içinde yaklaşık %15’lik bir artış göstermişti. Sadece birkaç ay önce ADA Coin’in 1 $ civarına yaklaşacağı tahminlerinin gerçeklik payı da kendini göstermiş oldu. 2021 yılının ilk günlerinde sadece 5.6 milyar dolar civarında bir piyasa değerine sahip olan coin, şu anda 30 milyar doların üzerinde bir değer kazanmış durumda. Cardano için başarı bir kaçınılmaz gibi duruyor. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki birazdan bahsedeceğimiz bir gelişmenin bunda büyük bir payı var. Eğer Hydra bekleneni veremezse, tüm bu beklentiler tersine dönebilir ve hızlı bir çakılma gerçekleşebilir. Ancak piyasada böyle bir şey ihtimali üzerinde durulmuyor fakat bu yalnızca bir ihtimal olarak göz önünde bulundurulması gereken bir husustur.

Cardano fiyat tahminleri arasında 1$’a yükselmesinden söz edilirken şimdilerde 2$’ın sürpriz olmayacağı yönünde analist yorumları yer almakta. 2021 yılının şubat ayının son haftasındaki hareketlenmeden sonra bu tahminlerin hayal ürünü olmadığı kendini kanıtlamış oldu. 95 centi görmesinden sonra yatırımcılar için 1 dolar seviyelerinde işlem yapılacağını söylemek yanlış olmaz. Hatta son 24 saatte en yüksek seviyelerinde 1 doları çoktan geçti.

Cardano’nun yükselmesini sağlayacak kendine özgü birkaç katalizöründen bahsetmek mümkün. Hafta sonu boyunca büyük sıçrama yapacak umuduyla beslenmeye devam etti. Peki yatırımcılar Cardano’ya yatırım yapmalı mı? ADA’nın yükseleceği yönündeki tahminler iki şeye dayanıyor. Bunlardan biri Hydra, diğeri de finans alanındaki fırsatları. 2021 yılının başından beri hatırı sayılır uzmanlar 1 dolar yerine 2 dolar etiketini göreceği konusunda emin konuşuyor. Bu da ana akım tüketicinin DeFi çözümleri araması ve finans kurumlarının kripto entegrasyonları yapması nedeniyle ortaya çıkıyor. Ayrıca, Charles Hoskinson’un ADA için büyük ve devrimsel buluşlar peşinde olması, yükseliş dinamiklerini körüklüyor. Yakın tarihte verdiği bir röportajda Bitcoin’in ana akım sayesinde bu kadar popüler olabildiğini ancak altcoinlerin teknolojik açıdan daha büyük olduğunu dile getirmişti. Buradan yola çıkarak bir altcoin’in Bitcoin’i liderliğinden edebileceği düşüncesinde olduğu anlaşılabilir. Şu an için bunun ne kadar mümkün olduğu konusunda net bir şey söylemek yanlış olacaktır ancak imkânsız olduğu söylenemez.

Güvenilir kripto para platformu denince akla gelen ilk isim olan Binance ile alım satım işlemlerinizi en hızlı ve en sağlıklı şekilde yapabilirsiniz. 2021 yılı itibariyle 24 saatlik işlem hacminin 10 milyarı bulduğu platformda 258 farklı coini, 876 para birimi ile Exchange yapabilirsiniz. Dünya çapında günlük 30 milyona yakın memnun ziyaretçiler arasında yer almak ve işlem yapmaya başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.