Browsing Tag

celo coin fiyat 2021

Kripto Para Yorumları

Celo Coin (CELO) Nedir? Celo Coin Nasıl Alınır?

Kripto paraların piyasa ve ihtiyaçlarının genişlemesiyle çok farklı amaçlara hizmet eden kripto paralar gördük. Öyle ki bunlardan bazıları sadece günlük ödemeler için çalışıyor. Ödeme noktasında pek çok kripto para piyasaya sürülse de bir kısmı maalesef başarılı olamadı. Celo Coin ise başarılı olanlardan bir tanesi. Öyle ki sunduğu kolaylıklar ile de diğerlerini geride bırakacak gibi görünüyor. Peki Celo Coin (CELO) nedir? Bu yazımızda Celo Coin üzerinden gideceğiz. Ayrıca yazımızın sonunda “Celo Coin (CELO) nasıl alınır?” sorusuna da cevap bulmuş olacaksınız. Umarım yazımız bu kripto para birimi ile ilgili size rehber niteliğinde bilgiler sunar.

Celo Coin (CELO) Nedir?

Celo Coin, ABD merkezli bir şirket tarafından piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir. Projenin asıl amacı ise finansal araçları tek bir merkezde toplamak. Bu sayede sadece cep telefonunuzla bile kripto para temelli bir ödeme sistemi kullanabileceksiniz. Özellikle bu proje başarılı olursa önümüzdeki süreçte kredi kartlarının veya mobil ödemelerin yerini alabilir.

CELO ise bu ekosistemin kripto para birimidir. Celo’nun asıl amacı kurumlar ve kişiler için oldukça güçlü bir ekosistem oluşturmak. Bu ekosistem sayeinde de birçok finansal işlem kolayca yapılabilir olacak.

Neden Celo Coin (CELO)?

İnsanlar yaptıkları her işte kolaylık olmasını sever. Özellikle her şeyin dijitalleştiği günümüzde bu tarz bir ödeme sistemi herkesin işine yarayacaktır. Fiziksel paraların yerini yavaş yavaş kripto paralara bıraktığı şu günlerde CELO gibi özellikle finansal ödemelerde kolaylık sunan kripto para birimleri herkesin işine yarayacaktır. Kaliteli bir şekilde kurulmaya çalışılan ekosistem uzun vadede birçok kişinin cep telefonunda yerini alacağa benziyor.

Şayet proje hedeflerine ulaşırsa bu herkes adına çok iyi olacaktır. Artık insanlar fiziksel paraları yanlarında taşımıyor bile. Her şey bankacılık işlemleri ile gerçekleşiyor. Kripto paralar da yaygınlaşmaya başladığına göre artık orta ve uzun vadeli gelecekte kripto para tabanlı ödeme sistemlerini çokça göreceğiz. Bunların temelinde ise insanların işlerini bu derece kolaylaştıran ve finansal işlemleri tek bir merkezde toplayan bir projenin olması oldukça iyi.

Celo Coin (CELO) Nasıl Alınır?

CELO, tokenlardan alışık olduğumuz gibi madenciliği yapılan bir kripto para değildir. Bunun sebebi ise bir ekosistemi yönetmek için oluşturulmuş olması. Aksi takdirde insanlar bu ekosistemi doğrudan kullanmak yerine madencilik yaparak CELO kazanırdı. Bu da sistemin işleyişi açısından pek iyi olmazdı. Bunun yerine CELO’yı bir kripto para borsasından alıp satabilirsiniz.

Binance üzerinden başta CELO olmak üzere onlarca farklı kripto para alıp satabilirsiniz. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Çeşitlilik açısından da en büyük kripto para borsası olan Binance ile CELO gibi birçok farklı kripto para birimini kolayca alabilirsiniz.

Binance borsasına üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.