Browsing Tag

dash coin nereden alınır

Kripto Para Yorumları

Dash Coin (DASH) Nedir? Dash Coin Nasıl Alınır?

Piyasada alternatif olarak en güçlü kripto para birimlerini sayın desek herkes ilk beşli sıralamasında DASH’a yer verir. Öyle ki yatırımcılarına büyük ölçüde kar ettiren DASH en güçlü kripto para birimleri içinde yer alıyor. Yaşadığı sert dalgalanmalar ile de ilgiyi sürekli üzerine çekiyor ve insanların kafasında “DASH Coin (DASH) nedir?” sorusu sıkça soruluyor. Bu yazımızda ise DASH Coin’den bahsedeceğiz ve bu kripto para birimi ile ilgili sorulara cevap vermeye çalışacağız. DASH’ın ne olduğunu anladıktan sonra “DASH Coin (DASH) nasıl alınır?” sorusu sorarsanız da bunun da cevabı yazımızda olacaktır.

dash coin

DASH Coin (DASH) Nedir?

DASH, merkezine güvenlik ve gizliliği alan bir kripto para birimidir. Öyle ki kurulduğu günden beri geliştiricileri de dahil olmak üzere bu sistemin arkasında kimin olduğu hakkında kimsenin bir fikri yok. İnterneti daha güvenli ve kişisel bilgileri de daha gizli hale getirmeyi hedefleyen DASH, bu hedefine kısmen de olsa ulaşmış durumda. 2014 yılında piyasaya çıkan DASH kripto para dünyasında en sert dalgalanmalara sahip kripto para birimi.

Bir kripto para biriminden beklenen ilk özellikler güvenilir olması, merkeziyetsiz olması ve gizliliğe önem vermesidir. DASH ise bütün bu özellikleri bünyesinde barındırıyor. Bu sayede de kripto paralar içinde en güçlü yere sahip olanlarından bir tanesi olmuş durumda.

Neden DASH Coin (DASH)?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi DASH’ı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği gizlilik ve güvenliğe büyük ölçüde önem vermesi. Bu sayede yatırımlarınızı en güvenli şekilde yapabiliyorsunuz. Ayrıca DASH’ın BTC’de bulunan açıkları kapattığı da söyleniyor. Bu yönüyle de gelecekte BTC kadar değerli olabilir. Son olarak da DASH dış etkilere kapalı. Borsa hareketleri ile değeri belirleniyor. Bu sebeple kendi özerk yapısı mevcut bir kripto para birimi.

DASH Coin (DASH) Nasıl Alınır?

DASH Coin, madencilik adına X11 algoritması ile çalışıyor. Bu Proof of Strake algoritmasının kendisine uyarlanmış hali. Bu sebeple de madencilik işlemleri daha hızlı ve verimli oluyor. Bunun yanında DASH’ı dünya üzerinde bulunan kripto para borsalarının tamamına yakınından alıp satabilirsiniz. En popüler ve güçlü kripto paralardan olması sayesinde işlem hacmi de yüksek. İşlem hacmi yüksek olan kripto paraları hemen hemen bütün kripto para borsalarında kolayca bulabilirsiniz.

DASH Coin gibi güçlü kripto para birimlerinden tutun da daha az hacmi olan ve daha az popüler kripto para birimlerine kadar hepsini Binance üzerinden bulabilirsiniz. 2017 yılında hizmete giren Binance o günden beri en büyük kripto para borsası. Her gün milyonlarca kişinin işlem yaptığı Binance’e bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz. Ardından güvenilir ve hızlı bir şekilde yatırımlarınızı yaparak DASH gibi birçok kripto para biriminden kar elde edebilirsiniz.