Browsing Tag

icon coin gate io

Kripto Para Yorumları

ICON Coin (ICX) Yorum ve Analiz

ICON Coin (ICX) yorum ve analizleri ile genç platformun nasıl bu kadar hızlı büyüdüğünü, ileriye yönelik fiyat tahminlerini ve yatırımcılarına vadettiklerini açıklamaya çalışacağız.

2020 yılının mayıs ayındaki ICO’suyla beraber piyasaya sürülen ICON, toplam arzının yarısını satabilme başarısı göstermişti. Analistler 2021 yılına 5 dolara yakın seviyelerde girebileceğini belirtmiş ve şaşırtıcı derecede isabetli tahminler yapmıştı. Kullanım açısı itibariyle yükselmesine olanak sağlayan imkânlar olsa da ademi merkeziyetçilik gibi bazı ağ özellikleri, kullanıcılar tarafından benimsenmesinin önünde engel olarak nitelendirilebilir.

2021 yılı ICON teknik analizlerine başlamadan önce, çok kısa bir şekilde değineceğimiz bazı özellikleri var. Yapı itibariyle Ethereum ağındaki Ether gibidir. Yani ICON kripto para birimi içindeki işlemleri yapmak için ICX ile ödeme yapılır. Geliştirici ekip arkasında Dayli Financial Group bulunur ve teknoloji konusunda uzmanlaşmış Kore merkezli bir şirkettir. Geliştirici ekip, dünyayı hiper bağlantı altında bir araya getirmek ve bugüne kadarki en büyük merkeziyetçi blok zinciri ağı oluşturmaktır.

Karmaşık akıllı sözleşmeler kullanarak diğer tüm kripto para birimleri arasında bir köprü oluşturarak etkileşim kurma özelliği akılcı bir fikirdir. Bu sayede büyümesi kendisinden önceki çoğu kripto paraya göre daha hızlı olmuştur. ICON’un bir gün modern yaşamın en önemli faktörlerinden biri olan bir blok zinciri ağı oluşturacağına dair bir umut var.

Şimdi ihtimalleri ve geleceği hakkında yoklamaya geçecek olursak, ICON’un beğenilen yönlerine odaklanmamız gerekir. ICX çok yenilikçi bir teknolojiye sahiptir ve rakipleriyle mücadele edebilecek gücü var. Kripto para uzmanlarının yorumlarını ve makalelerini sitesinde yayınlayan CoinLiker isimli web sitede önümüzdeki 12 ay boyunca yükseleceği vurgulanmıştı. Bu da bir yılda 100 dolarlık bir yatırımın sadece bir yılda 1000 dolar olacağı manasına gelir.

2021 yılı ve daha ötesi için fiyat tahminlerini etkileyecek faktörlere kısaca değinelim. ICON, LINE isimli sosyal medya uygulamasıyla beraber bir ortaklık oluşturdu. Şu an Japonya’nın en büyük sosyal ağ platformu olan LINE, mesajlaşma, metin ve içerik gönderme gibi Whatsapp’a benzer bir işlevselliğe sahip. Kesin olmamakla birlikte, ilerleyen yıllarda ICON ve Samsung’un işbirliği yapacağına dair haberler de var. Alınan haberlere göre ICON’un zincir kimliği, Samsung’un Pass isimli bir projesinde kullanılabilir. Elbette bu ICX için bir büyüme manasına gelir. Tüm kripto para birimlerinin büyümesi, bu tip ağ geliştirme projelerine bağlı olduğu unutulmamalı.

ICON Coin’in en yüksek seviyelerine şubat ayının ortalarında yükseldiğini söyleyerek bu fiyatların üzerine çıkma potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Teknik analizler, 2021 yılının sonunda fiyatının 5 dolardan fazla olacağını gösteriyor. Bugünlerde herhangi bir DeFi ağı projesi söylemi olmamasına karşın, ağını güçlendirecek yeni ortaklıklar ve portföy genişlemesi, ileriye dönük umut vadeden olası gelişmeler arasında kabul edilebilir. Üniversiteler, hastaneler, bankalar, devlet kurumları ve özel kurumlara kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak ağını güçlendirme ihtimalinin yüksek olduğunu vurgulamakta fayda var.

ICON Coin (ICX) yatırımı yaparak ileriye dönük kâr payı elde etmek isteyen yatırımcıları, tüm kripto para birimlerinin bir numaralı yatırım aracı olan Binance’e davet ediyor. Tüm dünyanın en yaygın kullanılan kripto para platformu olan Binance, yüzlerce kripto para ve kur üzerinden işlem yapmanıza olanak tanıyor. Dünya genelinde kabul görmüş Binance’e üye olarak işlem yapmaya başlamak için buraya tıklayarak kısa süre içerisinde üye olarak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.