Browsing Tag

icon coin satın al

Kripto Para Yorumları

ICON Coin (ICX) Nedir? ICX Coin Nereden Alınır?

Bağımsız blok zincirleri etkileşimlerini mümkün kılmak için oluşturulmuş bir proje olan ICON, tek bir yönetişim sistemini takip eden düğümler ağı olarak tanımlanır. Bitcoin ve Ethereum gibi herhangi bir kripto para birimine benzer özelliklere sahip olsa da onu eşsiz kılan banka, okul, hastane ve hükümet ekosistemlerine katılabilir olmasıdır. 2017 yılında Güney Kore merkezli Icon Foundation tarafından kurulan ICX projesine yakından bakmak için ICON Coin (ICX) nedir ve nasıl alınır konusuna derinlemesine bakalım.

ICON coin, finans, güvenlik, sağlık ve eğitim harcamaları gibi birçok farklı sektörde kripto varlıkların tek bir ağ üzerinde etkileşim ve ödeme yapabileceği platformdur. ICON, merkezi olmayan bir değişim yoluyla ICON ağına bağlanır.

ICX’in eylül 2017 yılında ilk token teklifinde 43 milyon dolara yakın bir satış yaptı. Bu da piyasadaki arzının toplamının yarısı manasına gelir. 2019’da ICON, kullanıcıların ICON yazılımını kendi tokenize varlıklarını ve menkul kıymetlerini oluşturmak için altyapı olarak kullanmalarına izin veren kendi token standardı IRC16’yı yayınladı.  Bu belirteçli varlıklar ve menkul kıymetler, hisse senedi sahiplik birimlerini temsil eden dijital belirteçlerdir (veya coinler). Tokenleştirilmiş öz sermaye ile bir işletme, hisselerini dijital varlıklar şeklinde ihraç ederek sermaye artırabilir.

ICON coin resmî web sitesinde kendisini dünyanın en büyük ademi merkeziyetçi ağlarından birini inşa ederek hiper bağlantı elde etmeyi amaçlamış olarak tanımlıyor. Proje, gerçek dünya ekonomilerinin yapılanmalarından yola çıkarak oluşturulmuştur. Bu da farklı ancak birbirileriyle çalışabilen ekonomik sistemler manasına geliyor. ICON blockchain teknolojisi ve kripto para belirteci merkezi olmayan bir sistemdeki katılımcıların merkezi bir noktada birleşerek birbirine bağlı bir blok zinciri ağı yaratmasını mümkün kılar.

Verilerin depolanması açısından çoğu kripto para biriminin sahip olduğu veri tabanından farklıdır. Burada veriler büyüklüklerine göre değil, işlem tarihlerine göre kronolojik sırayla bloklar halinde saklanır. Yeni veriler geldikçe yeni bir bloğa girilir ve dolan veriler kendilerinden önce bloklara zincirlenir. Kripto para birimlerine ek olarak, blok zinciri teknolojisi bilgi alışverişi blok zinciri gibi farklı şekillerde de eklenebilir. Menkul kıymetler, para birimleri, iş sözleşmeleri, tapular, krediler, fikri mülkiyet ve kişisel kimlik içeren işlemler coin haline getirilebilir. Her blok zinciri, belli bir ağ tarafından yönetildiği için, farklı blok zincirlerini bağlamak mümkün değildi. ICON platformu, bu sorunu ortadan kaldırmaya odaklanmıştır. Projenin benimsenmesinin önündeki en büyük sorun, ademi merkeziyetçi oluşudur. Yani toplulukların proje üzerinde bir söz hakkı olmamasıdır.

Makalemizin başında belirttiğimiz üzere ICON Coin (ICX), birkaç farklı kripto para borsasında listelenmiştir. Tüm kripto para borsalarının kendine özel özellikleri bulunur ve tek bir merkezden yönetilir. Bu uygulamaların çoğu yerelken, birkaç platform uluslararası hizmet sağlar. Bu anlamda en büyük işlem ağına sahip Binance, kullanıcılarına sonsuz işlem hacmi ve opsiyon sunarak minimum komisyonlar üzerinden hizmet sunar. Bu sayede en çok kazandıran kripto para borsa olma özelliğine sahiptir ve tüm dünyada en çok kullanılanlar arasında ilk sırayı alır. Siz de Binance borsasında hemen işlem yapmaya başlamak ve Türkçe uygulamalarını kullanmak için buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.