Browsing Tag

link son dakika

Kripto Para Yorumları

ChainLink Coin (LINK) Yorum ve Analiz

Geçtiğimiz yılın flaş birimlerinden olan ChainLink Coin (Link) yorum ve analizleri, hala çarpıcı bir potansiyeli olduğunu gösteriyor. Kripto para birimlerinin sahip olduğu birtakım zorluklara odaklanan ve öne çıkan teknolojisi sayesinde çözümlemeler sunan ChainLink’e yakından bakalım.

LINK tokenları son zamanlarda büyük bir rağbet görüyor. Her şeyden önce diğer kripto para birimlerinin aksine rekabet içinde olduğu bir platform yok. Yani sektörde onu eşsiz kılan teknolojisi, aynı zamanda rakipsiz kılıyor. ChainLink, halka açık blok zincirlerini harici bir arayüz ile zincir dışı bağlama yapmayı sağlar. Bu hem tacirlere hem de blok zincirlerine ihtiyaç duyduğu esnekliği sağlar.

Ayrıca yüklendiği işe göre bu alanda bir atılım yapan ilk oracle hizmetine sahip. Band protokolü ve DIA da buna benzer bir hizmet sağlar ancak ChainLink tüm bunların ötesinde. Neredeyse tüm coin platformlarında akla gelen tüm Oracle sağlayıcısı olarak benimsenmiş ve kendini kanıtlanmış durumda. Tüm bunların ötesinde dünyanın en büyük şirketlerinden olan Google Cloud ile stratejik ortaklık sağlaması bugün olduğu konumda olmasının baş sebeplerinden biridir. LINK’in ortaklık sağladığı diğer büyük kuruluşlardan bazıları Intel, T-Systems ve BSN gibi teknoloji devleridir.

ChainLink Coin (LINK), dünyanın en büyük kripto para topluluklarından birine sahiptir ve sunduğu hizmetler sayesinde yeni yatırımcıları sürekli kendisine çekmektedir. Bu da topluluğun büyümeye devam ettiği anlamına gelir. Peki nasıl bu kadar yükseldi ve gelecek için akılcı bir yatırım mıdır? ChainLink almalı mıyım sorusuna cevap arayanlar için geçmişine kısaca göz atmakta fayda var.

LINK token, ilk arzından hemen sonra, Binance borsasına girdi ve bu sayede ismini daha kolay duyurmayı başardı. 2018 yılında herkesin dikkatini çeken bir boğa koşusu ile 1.29 dolara kadar inanılmaz yükseliş yakaladı. Ardından aynı yılın haziran ayında 0.17 seviyelerine kadar geriledi. Ancak Google Cloud ile sağladığı ortaklıktan sonra 2019 yılında benzeri görülmemiş bir sıçrama yaptı ve 4.45 dolarlık token fiyatına ulaştı. Bu da bir yıl içinde %600’lük bir artış anlamına gelmekte.

2020 yılına damgasını vuran pandemi, neredeyse tüm kripto para birimlerinin çakılmasına sebep oldu ancak ChainLink Coin (LINK) tüm bu çalkantılardan en az etkilenen coin olmayı başardı. Projenin sahip olduğu benzersiz teknoloji, popülerliğinin ve değerinin artmaya devam etmesine olanak sağladı. Öyle ki çok fazla dalgalı olan kripto para borsasının dedikodulardan etkileneceğini düşünerek bazı firmaların suçlamalarına maruz kalması bile düşüş yaşamasını sağlamadı. ChainLink’e olan talebin her geçen gün artmaya devam edeceğinden hiç şüphe yok. Uzmanlar, 2022 yılı tahminleri için 60 doların sürpriz olmayacağı kanaatinde.

Sonuç itibariyle dünyanın önde gelen teknoloji şirketleriyle kurduğu ortaklık ve eşsiz teknolojisi, onu yatırım yapmaya değer kılar. Yatırım yapılacak bir coin arayışında olanlar için tavsiye edilir ancak bununla beraber dikkat etmeniz gereken bir başka husus daha var. Yatırım yapmadan önce seçtiğiniz platforma dikkat edin. Birçok kripto para borsası üzerinden işlem yapabilirsiniz ancak en biz size bu konudaki en iyi olan platform olan Binance’i tavsiye ederiz. Binance, yüzlerce para birimi ve kripto para parametrelerini anlık olarak işleme teknolojisine sahiptir. 7 gün 24 saat sorunsuz işlem yapabilmek ve dünyanın en iyi platformunda yerinizi almak için buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.