Browsing Tag

polkadot coin ekşi

Kripto Para Yorumları

Polkadot Coin (DOT) Nedir? Polkadot Coin Nasıl Alınır?

Geçtiğimiz günlerde yaşadığı sıçrayış ile kripto para piyasalarında adından sıkça söz ettiren Polkadot Coin (DOT) nedir? İnternet üzerinde çeşitli platformları bir blok zinciri ile birbirlerine bağlamayı hedefleyen Polkadot Coin (DOT) nasıl alınır? Hepimiz biliyoruz ki kripto para piyasaları için her gün farklı ve hızlı hareketlenmeler olur. Geçtiğimiz günlerde de DOT için ani bir sıçrayış gerçekleşti. Ardından zaten popüler olan kripto para birimi daha fazla insan tarafından keşfedildi ve yatırım miktarı önemli ölçüde arttı. Bu yazımızda ise Polkadot Coin’den bahsedeceğiz. Sizin de merak ettiğiniz noktalar varsa mutlaka yazımıza göz atın deriz.

Polkadot Coin (DOT) Nedir?

Polkadot, internetteki bazı finansal web sitelerini, halka açık platformları birbirine bağlamayı hedefleyen bir platformdur. Bu sebeple birçok web sitesi tek bir blok zinciri ağından yönetilerek oldukça hızlı işlemler yapılabilir. Polkadot’un asıl amacı bağımsız işlem gören blok zincirlerini birbirine bağlayarak tek platformdan işlem yapabilmektir. Ayrıca Polkadot kullanıcılarına özelleştirme imkanı da sunar.

DOT ise Polkadot’un kripto para birimidir. Asıl çıkış amacı platform üzerindeki işlemlerin devamlılığını sağlamak ve ödüllendirme sistemi kurmak. Sistem üzerinden staking işlemi ile DOT kazanabilir, bu DOT’ları aynı şekilde sistem üzerindeki işlemlerinizde kolayca harcayabilirsiniz. 2017 yılında piyasaya sürülen DOT bütün kripto para borsalarında işlem görüyor. Bu sebeple de dünya genelinde geniş  hacime sahip merkeziyetsiz bir kripto para birimidir.

Neden Polkadot Coin (DOT)

Polkadot gibi gelecek vaat eden platformların kripto paraları her zaman yükselişe açıktır. İnsanların ihtiyaçlarına göre dizayn edilen bu platformlara ilgi arttıkça kripto paralarının değeri de artar. Uzun vadede Polkadot’un yenilikçi fikrinin daha çok insan tarafından kabul görmesini bekliyoruz. Bu sayede de DOT yatırımcıları uzun vadede önemli ölçüde kar elde edecektir.

Polkadot Coin (DOT) Nasıl Alınır?

Birçok altcoinde karşılaştığımız gibi DOT’un da madenciliği yapılmıyor. Piyasada dolaşan DOT’ları ise geliştirici şirket önceden piyasaya sürdüğü için genel anlamda borsalarda işlem yapılıyor. Oldukça popüler olan bir altcoin olduğu için hemen hemen her kripto para borsasında DOT ile işlem yapabilirsiniz. Bunun için birçok kripto para borsası önerilebilir fakat içlerinden bir tanesi bütün özellikleri ile diğer kripto para borsalarını geride bırakıyor.

Binance ile başta DOT olmak üzere birçok farklı altcoine yatırım yapabilirsiniz. Bütün bu yatırımlarınızın en güvenli olacağı platform Binance’tir. Öyle ki dünyanın en büyük kripto para borsası olması Binance’in günlük hacmini arttırır. Bu sebeple de Binance yetkilileri güvenliğe üst seviyede özen gösterir. Bu linke tıklayarak kurumsal Binance web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ardından da üye olarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Binance ile yatırımlarınız hızlı, güvenli ve çok çeşitli kripto para sepeti sebebiyle daha karlı olacaktır.