Browsing Tag

ren coin haberleri

Kripto Para Yorumları

Ren Coin (REN) Nedir? Ren Coin Nereden Alınır?

Dark Pool özelliği ile yatırımcıların gizlilik, etkileşim ve gerçeklik yoluyla çözmesine yardımcı olmaya odaklanan Ren, merkezi olmayan finansal uygulamalar için (kısaca DeFi) tam gizlilik amaçlamıştır. Ren Coin (REN) nedir ve nasıl alınır gibi sorulara cevap vermeden önce, kısaca Dark Pool’a bakalım.

Dark Pool için en kısa ve net tanım, özel bir borsa demektir. Bu borsada bireysel ve kurumsal tacirler, anonim olarak emirlere verebilir ve ticaret yapabilir. Geleneksel borsaların aksine, siparişler halka açıktır.

REN Coin, Ren ekosisteminde kullanılan ana belirtecin adıdır. 2018 yılında bir ICO olarak resmen piyasaya sürülmüş, ERC-20 standardına göre Ethereum platformunda çalışır. Temelinde sipariş bilgilerini gizli bir şekilde sipariş etmeye yarayan, merkezi olmayan düğümlerden oluşan bir ağ oluşturmak için açık kaynaklı bir protokol sağlar. Bu, siparişleri birden çok koda bölerek ve ardından bunları ağa dağıtarak yapılır. Düğümler, anonim olarak kodu birleştirmek ve birlikte oluşturulan siparişleri eşleştirmek için çalışır. Bir sipariş sonucu bulunduğunda, iki tüccar arasında uçtan uca bir şekilde otomatik bir değişim başlatılır.

RenVM, güvenli çok taraflı hesaplama (sMPC) yoluyla ECDSA eşik anahtarı oluşturmayı ve imzalamayı kolaylaştıran, hataya dayanıklı bir bizans protokoldür. Bu, RenVM’nin farklı blok zincirlerindeki özel anahtarları güvenli bir şekilde yönetmesine (ECDSA) izin vererek, bu blok zincirleri arasında tokenleri taşımayı mümkün kılar.

Ren, dünyanın ilk merkezi olmayan Dark Pool Blockchain ekosistemidir. Finansal mimarisi, benzersiz bir güvenlik ve uyumluluk kombinasyonu sağlar ve kripto alanında kripto para birimleri ve yatırımcılar arasındaki boşluğu kapatır. Projenin arkasında finansal ve yazılım alanında deneyimli olan Taiyana Zhang ve Loong Wana yer alır. 

Ren platformunun avantajları:

  • REN varlıkları, birçok avantaja sahiptir. Gizlilik ve etkileşim sağlamak için diğer kripto paralar ile bir köprü vazifesi oluşturabilir. Bu sayede DEX, DeFi ve dApp’leri iyileştirme özelliğine sahiptir.
  • Herhangi bir blok zincirinde yer alan akıllı sözleşmelere dahil edilebilir ve birlikte çalışabilir.
  • Diğer kripto para birimleriyle gizlilik içinde çalışabilir.
  • Kullanıcılara basit ve şeffaf bir işletim güvenliği sağlar. Böylece kullanıcıların farklı cüzdanlar veya işlemler yapmasına gerek kalmaz.
  • Büyük hacimler için işlemlerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. 

Bununla birlikte platformun sahip olduğu birtakım dezavantajlardan da bahsedilebilir. Bunlar:

  • Daha fazla kullanıcıya erişebilmek için sunmak zorunda olduğu internet pazarlaması zayıftır.
  • İddia ettiği büyük hacimli işlemler için çok sayıda madenciye ihtiyaç vardır ancak henüz bundan mahrumdur.

Sonuç olarak büyük bir potansiyele sahiptir ve arkasında güçlü bir ekip bulunur. Bununla birlikte, beta sürümünde bir RenEx ürünü geliştirme süreci hala nispeten olgunlaşmamış ve yatırımcıların sabırlı olmasını gerektiriyor. Bu nedenle, yatırıma karar vermeden önce, doğru zamanda yatırım yapmak için fiyat döngüsünü ve piyasa hareketlerini incelemeniz gerekir.

Geleceğe dair parlak işaretler taşıyan REN’i hemen şimdi zahmetsizce satın alabilirsiniz. Ren Coin (REN) nasıl alınır sorusuna cevap arayanlar, kripto para borsası platformlarından yararlanabilir. Sadece yasal ve güvenilir coinlerin alınıp satılmasına izin veren bir platform olan Binance bunlardan biridir. Tüm dünyada kendini kanıtlamış, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap den ve gelişmiş teknolojisi ile hizmet veren Binance, anlık işlemlerinizi yapmanıza kolaylık tanıyan rakipsiz bir altyapıya sahiptir. Binance ile hemen işlem yapmaya başlamak için buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.