Browsing Tag

stellar lumens coin ekşi

Kripto Para Yorumları

Stellar Lumens Coin (XLM) Nedir? XLM Coin Nasıl Alınır?

Stellar Lumens şirketi 2014 yılında Joyce Kim ve Jed McCaleb tarafından kurulmuş bir şirkettir. Stellar Lumens şirketinin amacı hiçbir kar amacı gütmeden dijital ortamda para transferlerini sağlamaktır. Bunu hem bireysel kullanıcılar için sağlamayı amaçlıyorlar, hem de uluslararası banka transferlerinde bankaların kullanmasını da istiyorlardı. Stellar Lumens şirketi Stellar ağını oluşturdular ve Ethereum ağından bile daha hızlı transfer yapabilmeyi başardılar. Bu şirket çıkışlarıyla birlikte Stellar ismindeki kripto para birimlerini de aynı yıl piyasaya sürdüler. Ancak isim karmaşası nedeniyle 2015 yılında bu coinin ismi Lumen olarak değiştirildi. Stellar Lumens Coin (XLM) nedir ve Stellar Lumens Coin (XLM) nasıl alınır sorularına bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Stellar Lumens Coin, borsalardaki kısaltmasıyla XLM aslında bozulan ortalıktan doğan bir proje. Stellar’ın iki kurucusundan biri olan Joyce Kim aslında Ripple şirketinin kurucu ortaklarından biriydi. Ancak süreç içerisinde aralarında oluşan anlaşmazlıklar sonucunda ortaklıktan ayrıldı ve Ripple ile çok benzer amaçlara sahip Stellar şirketini kurdu. Bu nedenle XLM ve XRP hep birbirlerine düşman coinler gibi görülür ancak genellikle fiyatları birbirinden çok uzak olmaz. Hangi şirket diğerinin önüne geçerse o şirkete ait coin diğerinin fiyat olarak üstüne çıkmaktadır.

Stellar Lumens Coin (XLM) Fiyatı Ne

Stellar Lumens Coin (XLM) merkezi olan bir kripto para birimi olduğu için birçok yatırımcının ilgisini çekiyor. Stellar Lumens Coin (XLM) fiyatı şu anda 0.38 dolardır. Toplamda 50 milyar adet XLM bulunmaktadır ve bunun 22 milyar adeti dolaşımdadır. Piyasaya sürülen ve yakılan XLM dengesi korunduğu sürece dolaşımdaki arzın az olması fiyata olumsuz etki etmeyecektir. XLM piyasa değeri sıralamasında 13. Sırada yer almaktadır.

Stellar Lumens Coin (XLM) Nasıl Alınır?

Stellar Lumens Coin (XLM) almak oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. XLM eski ve köklü bir kripto para birimi olduğu için neredeyse tüm borsalarda listelenmektedir. Bu sebepten dolayı uzun uzun borsa arayışına girmeniz gerekmez. Stellar Lumens Coin (XLM) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun. (Kullandığınız borsada XLM’nin listelendiğinden emin olun.)
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “XLM” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza XLM işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında XLM almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız XLM miktarını veya ne kadar değerinde XLM alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturabilirsiniz.

XLM piyasa değeri yüksek, işlem hacmi yüksek ve köklü bir coin olduğu için çoğu borsada kaldıraçlı marjin işlemlere olanak sağlanmaktadır. XLM ile kaldıraçlı işlemler yapabilir, vadeli işlemlerde long veya short pozisyonlar açabilirsiniz. Kaldıraçlı işlemlerde karınızı artırabileceğiniz gibi zararınızı da artırabilirsiniz, dikkatli olmanızda fayda var.

Not: XLM veya herhangi bir kripto para birimi için işlem yapmak istiyorsanız bunun için kullanacağınız en uygun borsa Binance’tır. Binance, XLM’yi marjin ve vadeli işlemlerde listelemektedir. Binance borsasında XLM ile 125 kata kadar kaldıraç kullanarak işlem yapabilirsiniz. Ayrıca çok kolay para yatırma ve çekme yöntemleri sayesinde işlemlerinizi daha rahat yapabilirsiniz. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.