Browsing Tag

tezos coin paribu

Kripto Para Yorumları

Tezos Coin (XTZ) Yorum ve Analiz

Tezos Coin (XTZ) al sat yapanların sevdiği ve tercih ettiği bir coindir. Bunun sebebi ise XTZ’nin gün içi ve haftalık çok fazla dalgalanma yapması. Uzun zamandır bu durum değişmiyor, Tezos Coin dalgalı ilerliyor. Kimi zaman günlük %40 dalgalanma olduğu bile olmuştu. Uzun vadeli yatırımcıların az olması bu dalgalanmaların daha da devam edeceğini bize gösteriyor. Bu yazımızda Tezos Coin (XTZ) Yorum ve Analiz başlığı altında Tezos Coin (XTZ) hakkındaki görüşlerimizi, teknik analiz yorumlarımızı paylaştık.

Tezos Coin (XTZ) Yorumları ve Analizleri

Tezos Coin için 25 Mart tarihinden başlayan ve alt desteği 3.74, üst direnci 4.37 olan bir yükseliş kanalı çizebiliyoruz. Yükseliş kanalı olduğu için kılavuz alacağımız ikinci noktamız 31 Mart tarihindeki aşağı iğne olan 4.20 dolar noktası. Buna göre, Nisan ayı itibariyle XTZ 4.42 – 4.90 seviyeleri arasında hafif yükseliş eğilimiyle ilerleyecekti. Ancak 1 Nisan tarihinde 5 doları aşarak yükseliş trendini yukarı yönlü kırmış oldu. Birkaç gün kanalın yukarısında devam etti, daha dik bir yükseliş beklerken 3 Nisan itibariyle sert bir düzeltme gelerek XTZ’yi tekrar yükseliş kanalının içine aldı. Ancak 4 saatlik grafiği incelediğimizde hala net bir durum gözükmüyor. XTZ her an yükseliş kanalının tekrar dışına çıkabilir ve daha hızlı yükseliş gösterebilir. Ancak kötü senaryoda baktığımızda bile yükseliş kanalında olacak ve trend yukarı yönlü devam edecektir. Tekrar yukarı yönlü bir eğilim olduğunda 5.19 direnci kritik seviyedir. Bu direnç kırıldığı taktirde yükseliş kanalının dışına çıktığını net olarak söyleyebiliriz. Bu dirence kadar hiçbir şeyi net olarak göremeyiz. Alt destek noktamız ise 4.43 dolar seviyesi. Bu seviyeyi kısa vadeli duvar olarak sayabiliriz. Bu seviyenin altında mum kapattığı taktirde trendin aşağı yönlüye dönmüş olması kuvvetle muhtemel bir durumdur. Bu nedenle bu seviyeye stop koymak mantıklı olacaktır. Özetle, XTZ için işler yolunda gidiyor ve trend fazlasıyla yukarı yönlü. 4.49 desteğinin altına düşmesi ihtimali haricinde başka hiçbir olumsuz senaryo gözükmüyor. Ancak bu kadar dalgalı bir coini alım satım için kullanmak uzun vadeli yatırım yapmaya göre daha mantıklı olacaktır.

XTZ Coin ile kaldıraçlı işlem yapmanızı fazla önermiyoruz. Çünkü bu tarz dalgalı coinlerde likidite olma ihtimaliniz yüksektir. Ya düşük katlarla işlem yapmalısınız ya da kaldıraçlı işlemlere hiç girmemelisiniz. Aksi taktirde geri dönülemez hatalar yapabilirsiniz.

Not: Tüm kripto para yatırımlarınız için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.