Browsing Tag

theta coin thodex

Kripto Para Yorumları

Theta Coin (THETA) Yorum ve Analiz

THETA Coin (THETA) 2019 yılının Mart ayında çıkış yapmış ve ortalama günlük işlem hacmine sahip bir altcoindir. Yatırımcılar tarafından genellikle güvenli liman olarak değerlendirilir ve kar amacından çok paranın değerini güvenle korumak amacıyla kullanılır. Ancak geçtiğimiz günlerde THETA beklenmedik şekilde yükselişe geçerek yatırımcısını beklediğinden fazla mutlu etti. Bu yükselişin ardından oluşabilecek senaryoları ve mantıklı yol haritalarını değerlendirdik. Bu yazımızda THETA Coin (THETA) Yorum ve Analiz başlığı altında THETA Coin’in grafiğini teknik olarak analiz ettik.

THETA Coin (THETA) Yorum ve Analiz

THETA bugün 15 dolara yaklaştı ancak çok yakın olan 14.96 seviyesinden dönüş yaptı. Bundan dolayı artık 15 doları sert bir direnç olarak göreceğiz. İkili dip görmeden 15 doların kırılacağına inanmak güç. THETA bugün de dahil olmak üzere üç gündür yükseliyor, bugün yukarıya sert bir iğne attı. Yukarı yönlü iğneler genellikle rallinin düzeltme ile sonlanacağına işarettir. Bu nedenle bir sonraki gün düşüş düzeltmesi görmemiz çok muhtemel bir durum. Şu anda THETA’yı tepeden almak mantıklı bir hareket olmayacaktır. Düzeltme beklenmeli ve düzeltmenin kaç gün olacağını görmemiz gerekiyor. Yükseliş sonlanmış da olabilir, sadece duraksamış da olabilir. Gelmesi muhtemel düzeltmede 10 dolar desteğinin altına düşüş zor gözüküyor. Bu nedenle stoplarınızı 10 dolar seviyesine yerleştirebilirsiniz, muhtemelen çalışmalarına gerek bile kalmayacaktır. Düzeltmenin ardından eğer hacim yeni bir ralli başlatmak için yeterli ise yükseliş kaldığı yerden devam edebilir. Bunun için RSI ve VWAP indikatörlerini mutlaka incelemeniz gerekiyor.

Eğer düzeltmeden sonra sert bir yükseliş gelmezse mutlaka THETA sıkışmaya gidecektir. Sıkışma başladığı anda günlük veya 4 saatlik grafikte üçgen çizilmelidir. Sıkışma sürecinde THETA’dan uzak durmak, nakitte beklemek ise en mantıklısı olacaktır. Sıkışma sürecinde 10 dolar desteğinin korunması yine muhtemel bir durumdur. Üçgenin sonlarına doğru yukarı yönlü bir kırılma olursa bu sefer çok güçlü olacağı için 15 dolar direnci rahatlıkla kırılacaktır.

Özetle, şu an için THETA Coin’de trendin ne yönlü olduğunu bilmiyoruz. Sert bir yükseliş görürsek yükseliş trendi diyebilir ve alış yapabiliriz. Ancak durağan bir yapıdaysa bu sıkışmaya işarettir, trendin ne yöne kayacağı hiç belli olmaz. THETA Coin’de terste kalan yatırımcılar HODL yapmaya devam ederlerse uzun vadede mutlaka kar edeceklerdir. THETA’yı düşük fiyatlardan alanlar ise 10 dolar seviyelerine stop koyarak rahat davranmaya devam edebilirler. Ayrıca THETA durağan bir dönemde olursa kaldıraçlı işlemlere biraz daha rahat girilebilir.

Not: THETA Coin (THETA) gibi birçok eski veya yeni proje bulunmaktadır. Bu projelerin coinlerine yatırım yaparak oldukça yüksek karlar elde edebilirsiniz. Yapacağınız yatırımlar için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.