Browsing Tag

xtz coin nereden alınır

Kripto Para Yorumları

Tezos Coin (XTZ) Nedir? Tezos Coin Nasıl Alınır?

Tezos, akıllı sözleşmeleri ve merkeziyetsiz uygulamaları destekleyen dijital bir platformdur. Tezos platformunu diğerlerinden ayıran özelliği, blockchain ağındaki değişiklikleri yönetmek ve çıkan sorunları çözmek için otomatik protokoller oluşturmasıdır. Tezos Coin (XTZ) ise Tezos platformuna ait tokendir. Kısacası Tezos Coin (XTZ), Tezos platformuna ait merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Tezos Coin 30 Haziran 2018 tarihinde çıkarılmış ve piyasaya sürülmüştür. Bu yazımızda Tezos Coin (XTZ) nedir ve nasıl alınır başlığı altında XTZ hakkında bilgiler paylaştık.

Tezos Coin (XTZ) Mining

Tezos Coin (XTZ) mining yapılması mümkün değildir. Tezos platformunun blockchain ağında blok onaylamaları mining yapanlar tarafından yapılmamaktadır. Tezos Coin’in piyasaya sürülme şekli Stake yöntemi iledir. Kullanıcılar kilitli stake cüzdanlarında XTZ tutarak daha fazla XTZ kazanabilirler. Bloklar arası onay işlemi de XTZ stake eden kullanıcılar tarafından yapılmaktadır.

Tezos Coin (XTZ) maksimum arzı belirlenmemiş, arzı sınırsız bir coindir. Ancak kazım zorluğundan dolayı fiyatta düşüş yaşanmamaktadır. Üretilmiş toplam arz 764 milyon XTZ’dir ve bunun tamamı dolaşımdadır. XTZ stake edildiği sürece toplam arz artacaktır ve bunun herhangi bir bitiş noktası bulunmamaktadır.

Tezos Coin (XTZ) Fiyatı

Tezos Coin (XTZ) fiyatı güncel olarak 4.20 dolar civarındadır. XTZ 2018 yılında kendi dip seviyesi olan 0.31 doları görmüştür ve 2021 yılında da 5.58 dolar ile kendi rekorunu kırmıştır.

Tezos Coin (XTZ) Nasıl Alınır?

Tezos Coin (XTZ) yatırımı yapmak gelişen kripto borsalar ile artık çok kolay. Tezos Coin (XTZ) dünyada sayılı olan en büyük borsaların çoğunda listelenmektedir. Listelenen borsalara dünyanın en büyük borsası olan Binance’ta dahil. Eğer Tezos Coin yatırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit Tezos Coin (XTZ) nasıl alınır konusunda yapmanız gerekenleri adım adım sıraladık.

  1. Kayıtlı olduğunuz borsaya giriş yapın veya bir borsaya kayıt olun. (XTZ Binance’ta listelenmektedir.)
  2. Spot piyasalar bölümünü açarak “XTZ” şeklinde aratın.
  3. Karşınıza XTZ işlem perleri çıkacaktır. Buradan ne karşılığında XTZ almak istiyorsanız o peri seçin.
  4. Alacağınız XTZ miktarını veya ne kadar değerinde XTZ alacağınızı girerek limit veya piyasa emri oluşturarak XTZ alabilirsiniz.

Tezos Coin (XTZ) Binance da dahil olmak üzere birçok borsada kaldıraçlı işlemlere açıktır. Kaldıraç kullanarak daha fazla kar elde edebilirsiniz. Binance borsasında Marjin işlemlerde XTZ ile 5 kadar kaldıraçlı işlem açabilirsiniz. Ayrıca, Binance Vadeli İşlemler Borsasında XTZ ile 50 kata kadar kaldıraçlı LONG veya SHORT pozisyonlar açabilirsiniz. Kaldıraçlı işlemler yaparken çok dikkatli olmanız ve likiditelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Not: Tüm kripto para yatırımlarınız için Binance borsasını önermekteyiz. Binance, güvenilir coinleri listelemekte ve hızlı alım satıma açmaktadır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın en büyük borsasıdır. Günlük işlem hacmi ortalama 80 milyar dolardır. Binance borsasına üye olup alım satım işlemlerine başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.